piątek, 28 lutego 2014

1% dla Wiktorii

Witajcie Kochane!
Nastał okres kiedy rozliczamy się z Urzędem Skarbowy i w ramach tego możemy wesprzeć potrzebujących, dlatego dzisiaj post nietypowy, zamieszczam w nim prośbę rodziców o pomoc dla małej Wiktorii, która jest wnuczką mojego kolegi z pracy:

PROŚBA O 1% PODATKU NA LECZENIE I REHABILITACJĘ WIKTORII FLORCZAK


Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie, rehabilitację i ochronę zdrowia naszej córki Wiktorii cierpiącej na całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu.

Problemy zdrowotne Wiktorii pojawiły się zaraz po urodzeniu. Zaobserwowaliśmy wówczas znaczną awersję do jedzenia co doprowadziło do poważnych zaburzeń związanych z jej odżywianiem. Kolejne umiejętności tj. raczkowanie, siadanie, chodzenie pojawiały się u niej bardzo wolno, przede wszystkim dzięki intensywnej terapii, której jest poddawana od ukończenia 6 miesiąca życia.

Po ukończeniu przez Wiki drugiego roku życia, specyficzne zachowania wynikające z jej schorzenia stawały się coraz bardziej widoczne. Diagnoza postawiona przez zespół specjalistów potwierdziła nasze obawy. Obecnie Wiktoria ma 2,5 roku i w dalszym ciągu nie potrafi wymówić ani jednego słowa, nie odczuwa potrzeby wchodzenia w kontakt z otoczeniem.

Przyszłe życie i funkcjonowanie córki w społeczeństwie zależą od tego jak wykorzystane zostaną najbliższe miesiące i lata.

Wydatki związane z leczeniem i terapią (m.in. logopeda, psycholog) naszej córki są bardzo wysokie i ze względu na charakter schorzenia będą ponoszone przez kilka najbliższych lat.

Jeśli zdecydujecie się wesprzeć Wiktorię swoim jednym procentem w rozliczeniu za rok
ubiegły to poniżej podajemy potrzebne dane:

1. Fundacja Silentio
2. KRS: 0000326128
3. W celu szczegółowym należy wpisać: 226 Florczak Wiktoria

Dziękujemy wszystkim za pomoc
Aleksandra Miller-Florczak  i Krzysztof Florczak


Pozdrawiam cieplutko:)

 

2 komentarze:

  1. Śliczna mała istotka, takie maleństwa nie powinny chorować to niesprawiedliwe :(

    OdpowiedzUsuń
  2. witam czy mieliscie rezonans magnetyczny głowy ...u nas jest podobnie ale wiemy z jakiego to powodu .

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.